Sosyal Medya Bayiliğinizin Hedef Kitlesini Anlama

Müşterilerinizin kim olduğu sosyal medya bayilik nokrasında önemlidir. Eğer kim olduklarına dair genel bir fikriniz yoksa, sosyal medya sayfalarınız için içerik geliştirmeyi veya iyileştirmeyi zor bulabilirsiniz.

Hedefiniz marka bilinirliğini veya bağlılığı artırmak olsun, hedef kitlenizin ilgisini çekecek şeyleri paylaşmak istersiniz. Sosyal medyadaki varlığınız henüz yeniyse, sahne arkası için biraz araştırma yapmanızda fayda vardır.

Reklam Kampanyalarını En Üst Düzeye Çıkarın

Facebook’taki ücretli reklamlar bayilikler için paha biçilmez bir başka kaynaktır. Otomatik Facebook reklamları, bayilik paneli harcamalarına 23 kat fazla yatırım getirisi getirebilir ve Facebook reklamlarının ziyaretleri yüzde 50 artırdığını ve genel web sitesi ziyaretlerini yüzde 37 artırdığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla, bu kesinlikle yatırım yapılacak bir alandır.

Reklamlarınızın harika bir içeriğe, çok sayıda görselliğe ve güçlü ifadelere sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, kitlenizi lokasyona, demografik yapıya veya ilgi alanlarına göre bölümlere ayırmak için Facebook’un hedefleme seçeneklerinden yararlanın.

Web sitenize bir Facebook paneli yerleştirmek, müşterilerinizi daha hassas bir şekilde hedeflemenizi sağlar; örneğin, belirli alanlarda özel olarak çalışıyorsanız, bir panel tüm ziyaretçileri bu sayfalarda izlemenize ve onları yeniden hedeflemenize izin verebilir.