MELANKOLİK ŞARKILAR

Melankoli diyince aklımıza bizi hüzne ve mutsuzluğa yönelten şarkı sözleri geliyor. Türk insanında mutsuzluk yüksek olduğu için bu tarz yönelmeler doğal olarak görülmektedir. Toplumumuz acıdan beslenen ve acı çekmeyi seven bir toplum resmi çizmektedir. Aşk acısı çeken insanlar bunları unutup kafalarının dağılması yerine daha çok bu alanda kendilerini yıpratacak şarkıları dinliyorlar. Eğlenceli şarklıar için https://www.sarkisozleri.org/sarkisozu/manzara sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Son dönemlerde pek ele avuca gelen melankolik şarkılar müzik piyasasında kendine yer bulamamakta. Bunun sebebinin artık Türlk insanının acı çekmemesinden kaynaklandığı söylenemez. Eskiden melankolik yani duygusal yönü ağır basan şarkılar insanların kalbine hitap eden cinstendi. Artık söz yazarları da şarkıyı söyleyenler yani yorumcular da buna dikkat etmemekteler.

TÜRK POPUNUN ESKİMEYEN YÜZÜ RAFET EL ROMAN

Eskiden pop şarkılar da bir anlam ifade ederken, artık bunu göremiyoruz. Daha çok eğlencelik ama altında asla bir mesajı olmayan sadece para kazanmaya yönelik yapılmış şarkılar müzik piyasasının gözdelerinden. Hal böyle olunca da eskisi gibi güzel pop şarkı üretip müzik piyasasında tutunmak zorlaştı.

Ancak, Rafet El Romanın şarkıları her dönemde kendisine bu ortamda yer buldu. Son zamanlarda https://www.sarkisozleri.org/sarkisozu/ziynet-sali-bana-da-soyle adresinden ulaşabileceğiniz bana da söyle şarkısı çok beğenildi. Pop altyapısında olan ancak melankoliklik içeren ve insanın şarkıyı dinlerken kendisini içinde bulduğu bu şarkı, 100 milyonlarca dinlenme sayısına ulaştı. Görünen o ki Rafet El Roman gibi bu piyasada eskiden beri var olan sanatçılar bir şekilde yaptıklarıyla başarılı olmaya devam ediyor.