Hayvan Mamalarında Kaliteli Malzeme Seçimi

Hayvansal bazlı protein kaynağı içeren bir nd yavru köpek maması almak her zaman daha iyi olacaktır. Köpekler ve kediler ete ihtiyaç duyduğundan, ilk madde olarak hayvansal protein kaynağı listeleyen bir mama aramalısınız. Bu mama türleri; tavuk, hindi, kuzu, balık veya yumurta içerebilir.

Hayvansal bazlı proteine ​​sahip evcil hayvan yiyecekleri, çoğunlukla bitkisel kökenli protein kaynaklarına sahip evcil hayvan yiyeceklerinden farklı olarak, çeşitli esansiyel amino asitlere sahip olacaktır.  Et bazlı yağ kaynaklarını araştırmalısınız. Parlak tüyler ve sağlıklı bir cilt için evcil hayvanınızın diyetinde yağa da ihtiyacı vardır.

Veterinerinizden Mama Konusunda Yardım İsteyin

Veterinerinize tahıl içermeyen nd kısır kedi maması gibi yiyeceklerin evcil hayvanınız için uygun olup olmadığını sorun. Evcil hayvanınızın gluten alerjisi gibi bazı diyet intoleransları veya alerjileri varsa veterineriniz tahılsız bir diyet önerebilir. Bununla birlikte, bu koşullar oldukça nadirdir, dolayısıyla tahıl içermeyen bir diyet evcil hayvanınız için herhangi bir avantaja sahip olmayabilir. Zengin içerikli kedi mamaları için https://www.ikizleryem.com/urunler/nd-dusuk-tahilli-tavuklu-narli-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-10-kg.html adresini ziyaret ediniz.

Evcil hayvanınıza tahılsız veya glutensiz yiyecekler verilmesi, belirli kalp rahatsızlıklarının gelişme riskini artırabilir. Potansiyel riskleri ve faydaları veterinerinizle tartışın. Böylece evcil hayvanınız için en doğru kararı konunun uzmanı ile birlikte verebilirsiniz.

Karbonhidrat kaynaklarını tanımlamaya çalışın. İçerik etiketine bakın ve karbonhidrat sağlayan malzemeleri seçin. Kediler ve köpekler, diyetlerinde çok az karbonhidrat isterler çünkü bu canlılar etoburdur. Veterinerinizle, evcil hayvanınız için hangi karbonhidrat kaynaklarının uygun olduğu hakkında konuşun.