Doğru Kanal Tahliyesi Nasıl Seçilir?

Geniş seçenek yelpazesiyle, projeniz için doğru rogar kapağı ürününü seçmek zor olabilir. Yanlış tahliyeyi seçmek daha sonra sorunlara yol açabilir, bu nedenle doğru ürünü seçmek çok önemlidir. Bu kılavuz doğru kanal tahliyesinin nasıl seçileceği sorusunu cevaplamayı çok daha kolay hale getirmeyi ummaktadır.

Doğru Drenaj Ağırlık Sınıfı Nasıl Seçilir?

Öncelikli kaygınız, tahliye kanallarının ne kadar ağırlıkta destekleneceği olmalıdır. Proje bir araba yolu içeriyorsa, daha hafif bir ürün yeterli bir seçenektir. Ancak kamyon gibi yoğun trafiği destekleyecekseniz daha ağır bir tahliye seçmeniz gerekecektir.

Gelecekteki tüm potansiyel uygulamalara göre hangi ağırlık sınıfını seçeceğinizi her zaman dikkatlice düşünmelisiniz. Örneğin, bir ince kanallı drenaj düzenli bir araba yolu için uygun olabilir. Ancak dağıtım kamyonları veya atık imha kamyonları gibi daha ağır araçlar da drenajdan geçecekse, kırılmaları önlemek için bir kalın ve sağlam malzemeli yapı sınıfı düşünülmelidir.

Doğru Kanal Izgarası Seçimi

Yapı malzemeleri sektörü, çok çeşitli drenaj kanalı ızgaraları sunar. Yine dikkate alınması gereken ilk şey ağırlık derecesidir. Bir kanal ızgarasına ince ve hafif bir ızgara koymak, yalnızca 1,5 ton ağırlığa kadar destek sağlar, bu yüzden doğru ızgaranın kullanıldığından emin olmalısınız.           

Düşünülmesi gereken bir başka şey de, her bir ızgaranın markaya özgü olduğudur. Bu yüzden farklı ürünleri karıştırmaya ve eşleştirmeye çalışırken uyumluluğun farkında olmanız gerekir. Ayrıca, hepsi evrensel olmadığından ve tüm tahliye yerlerine sığmayacağından tahliye ızgara genişliklerini not aldığınızdan emin olmalısınız.