Balık Avcılarının Genel Özellikleri

Sabahları şehre baktığımızda genel olarak bir yerlere yetişen insanlara denk geliriz ve bu insanların içinde çoğu zaman balık avı yapmaya giden insanlara da rastlarız. Balık avı yapan insanların en büyük özelliğidir sabahları erken kalkıp yola koyulmak. Bu sayede istedikleri yeri kolayca bulabilirler.

Balık avcılığı yapan insanların en sevdiği şey sabah güneş doğuşu zaman avda olmaktır. Bu sayede hem sevdikleri işi yapmış oluyorlar. Sevdikleri işi yaparken de güzel bir ortada bulunmuş oluyorlar. Bu durum hem avcılığı daha çok sevdiriyor hem de insanlara ayrı bir mutluluk katıyor.

Balık avı yapan insanların bir diğer özelliğide temizliktir. Av malzemelerinin ürünlerini daima temiz tutarlar ve onlara gözü gibi bakarlar. Çünkü balık avını insanların bir kısmı hobi olarak yapsa da zamanla hepsi balık avını kendilerinde bir tutku haline getiriyor.

Balık Avlamak İçin Elverişli Bölgeler

Bodrum Gümüşlük: Bodrum merkezine yaklaşık 25 km uzakta bulunan Gümüşlük balık avı açısından elverişli olması sebebi ile ziyaretçi konusunda hiç sıkıntı yaşamıyor. Balık avı açısından elverişli olmasının yanında koylarının güzelliği de Gümüşlük’e ayrı bir hava katıyor.

Bursa Narlı: Bu kıyı kısmında bulunan köy balık avı açısından Bursa ilimizin en hareketli bölgesidir. Balık konusunda bolluğu ile bilinen bu kıyı köyü Bursa çevresinde bulunan balık avcıları için değişmez bir mekân haline geldi.